Jak ogłosić upadłość konsumencką? Masz obawy przed bankructwem, a jednocześnie chcesz uniknąć wierzycieli i komornika? Prawdą jest, że im szybciej zrobisz pierwszy krok, tym prędzej uporasz się ze swoim zadłużeniem!

Podjęcie starań o ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest rzeczą łatwą. Często pomysł ten pojawia się w sytuacji, gdy dotknęła nas jakaś życiowa tragedia – np. kłopoty ze zdrowiem, utrata pracy, trudna sytuacja rodzinna lub niepowodzenie w biznesie, a problemy finansowe stają się coraz poważniejsze.

Wierzyciele wykonują uporczywe telefony i wysyłają wezwania do zapłaty. Zostają wszczęte pierwsze postępowania sądowe, a następnie komornik próbuje ustalić majątek dłużnika. Podwyższony poziom stresu może prowadzić do podjęcia nieracjonalnych decyzji, które z prawnego punktu widzenia w kontekście ewentualnej upadłości konsumenckiej, mogą być bardzo istotne.

Pamiętaj, że szybkie podjęcie działań może Cię uchronić przed wieloma, przykrymi konsekwencjami bycia dłużnikiem, a ogłoszenie upadłości umożliwi Ci wyjście na finansową prostą!

Nie wiesz jak ogłosić upadłość konsumencka?

Sprawdź jak możemy Ci pomóc w ogłoszeniu bankructwa!

Ważne jest, aby nie odwlekać kontaktu z prawnikiem i znaleźć odpowiednią pomoc prawną stosunkowo szybko. Uniknięcie pomyłek na samym początku przygody z upadłością może mieć przełożenie w dalszej perspektywie postępowania.

We wszystkie sprawy naszych Klientów o ogłoszenie upadłości konsumenckiej są zaangażowani adwokaci i radcowie prawni, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie teoretyczne oraz merytoryczne.

Na każdym etapie postępowania są wspierani przez grono prawników, które na bieżąco pomaga Państwu w przygotowywaniu odpowiedniej dokumentacji, a także wskazuje instytucje, do których trzeba się zwrócić, by uzyskać odpowiednie informacje na temat posiadanego zadłużenia.

Uczestniczyliśmy już w postępowaniach o upadłość konsumencką, które dotyczyły:

 • frankowiczów
 • zadłużonych, byłych przedsiębiorców
 • członków zarządu spółek
 • poręczycieli
 • rolników
 • osób, które spotkała tragedia rodzinna (śmierć osoby bliskiej, rozwód, rozstanie, małżonek dłużnika)
 • osób, które utraciły pracę/zmniejszono wynagrodzenie
 • osób, które wpadły w pętle “chwilówek”
 • osób, które utraciły zdrowie.

Jeśli Twój przypadek jest inny i chcesz go zweryfikować, to wypełnij formularz kontaktowy!

Upadłość konsumencka skutecznym narzędziem oddłużenia

My wiemy jak ogłosić upadłość konsumencką!

Pomoc prawników kancelarii prawnej KL Law Polska w sprawach o upadłość konsumencką polega m.in. na:

 • zweryfikowaniu stanu faktycznego i dokonaniu oceny, czy klient spełnia przesłanki umożliwiające ogłoszenie upadłości konsumenckiej
 • udzielaniu porady prawnej w zakresie postępowania upadłościowego osoby fizycznej i przedstawieniu wszystkich zalet oraz wad w przypadku wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej przez sąd
 • pomocy w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, która stanowi załącznik do wniosku o upadłość konsumencką
 • sporządzeniu wniosku o upadłość konsumencką
 • reprezentacji w sądzie w trakcie rozprawy o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Istnieje również możliwość podjęcia z nami współpracy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej przez sąd lub w momencie, gdy pojawi się potrzeba wniesienia zażalenia na postanowienie o oddaleniu wniosku o upadłość.

Upadłość konsumencka na terenie całej Polski

Sprawy o upadłość konsumencką prowadzimy na terenie całego kraju, m.in. w takich miastach jak: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków, Kielce, Białystok, Olsztyn, Bydgoszcz, Katowice i innych.

W zdecydowanej większości przypadków nasi klienci czują się znacznie pewniej, gdy jest z nimi profesjonalny pełnomocnik w trakcie rozprawy. Poczucie tego, że nad jej przebiegiem czuwa adwokat lub radca prawny dodaje pewności siebie i zwiększa komfort psychiczny każdego klienta.

Nie zastanawiaj się dłużej nad tym, jak ogłosić upadłość konsumencką!

Zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci uporać się z długami!

Jak ogłosić upadłość konsumencką?
Ocena: 4.9 z: 14